0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas

 Mesk svorį

 

0

4 mitai apie sportininkus 50+

 
Publikuota: 2019-10-17

 Vyresniems sportininkams (50+), įprasta girdėti kaip žmonės sako: „gerai tau!“ Aptarsime dalyvavimą ištvermės varžybose ir keturis mitus, susijusius su sportu senstant, su įrodymais, paneigiančiais kiekvieną iš jų.

 
Senstant mes neturėtume sportuoti energingai.
Vyrauja bendra tendencija (labiau linkę manyti), kad normalu mažiau mankštintis vyresniame amžiuje, tačiau dažniausiai susižeidžiama sumažėjus raumenų tonusui.
Naujausi tyrimai rodo, kad vidutinio sunkumo ir didelio intensyvumo mankšta ne tik padeda sumažinti riebalų masės procentą, bet taip pat gali padidinti vyresnio amžiaus žmonių raumenų jėgą, sumažinti traumų riziką. Didelio intensyvumo mankšta ypač svarbi moterims, nes tai yra efektyviausias būdas atstatyti raumenų masės praradimą, kuris  įvyksta keičiantis hormonų lygiui menopauzės metu.
 
Senstant tampame riebesni.
Tiesa, kad senstant organizmui ir kaupiant riebalus, hormonų lygiai keičiasi, tačiau riebalų kaupimasis dažniausiai vyksta kaip neveiklumas ir netinkama dieta, nepaisant amžiaus. Norėdami kovoti su svorio augimu senstant, mes turime padaryti du dalykus, kurie inicijuoja pakeitimus – nuolat mankštintis ir valgyti tikrą maistą (pakankamai baltymų, ilgųjų angliavandenių ir riebalų). Jeigu maitinsitės sveikai ir palaikysite raumenų masę, medžiagų apykaita bus didesnė, o tai padės išvengti riebalų kaupimosi bet kuriame amžiuje.
 
Skausmai, kurie geriausiai paaiškina mūsų kūno nusidėvėjimą.
Jei gaučiau pinigą kaskart, kai kas nors manęs klausia: „Ar tau skauda keliai?“ Aš būčiau turtingas žmogus. Laimei tų, kurie mėgsta bėgioti, tyrimo projektas, kuriame dalyvavo 2600 žmonių, kurių vidutinis amžius 64 metai, nustatė, kad bėgimas reikšmingai nepadidino kelio pažeidimo ar artrito rizikos. Jei jums skauda, apsvarstykite galimybę atlikti eisenos analizę, pritaikyti dviratį ar pakeisti savo aprangą. Kaip ir tada, kai buvote jaunesnis, skausmas neturėtų būti sąlyga nustoti sportuoti.
 
Mes turime investuoti savo laiką į savo vaikus.
Mūsų vaikams reikia, kad jų herojai būtų tėvai, bet ne lektoriai. Niekas tiek nemotyvuos jūsų vaiko būti sveiku, kiek jūsų pavyzdys. Leiskite jiems pamatyti jūsų veidą, kai pastumsite save iki ribos, ir jie žinos, ką reiškia sunkiai dirbti/treniruotis.
 
Senėjimas dar nereiškia, kad reikia atsisakyti sporto.
Tiesą sakant, yra daugybė svarių priežasčių toliau treniruotis. Sužinokite kaip kūnas reaguoja į treniruočių stimulus senstant ir atitinkamai sureguliuokite savo treniruotes. Valgykite protingai ir kalbėkite apie protingą mitybą, darykite su pilnu pajėgumu ir tai neliks nepastebėta.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti