0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas

 Mesk svorį

 

0

Ar tiesa, kad dažnesnis seksas siejamas su gera savijauta?

 
Publikuota: 2023-06-16

       Žiniasklaida pabrėžia – ir tyrimai patvirtina – teiginį, kad kuo daugiau sekso, tuo laimingesniu jausitės. Triju tyrimu (N = 30 645) rezultatai parodėme, kad ryšį tarp sekso dažnumo ir gerovės geriausiai apibūdina kreivinė (priešingai nei linijinė) koreliacija, kai seksas nebesiejamas su gerove dažniau nei kartą per savaitę.

 
Pav.1 Mažėjantis santykių statuso ryšiui tarp seksualinio dažnumo per pastaruosius 12 mėnesių ir pačios praneštos laimės (1 tyrimas). Pastaba. Juostos rodo 95 % pasikliautinuosius intervalus.
 
      1 tyrime ryšys tarp lytiniu aktu dažnumo ir gerovės yra reikšmingas tik santykiuose gyvenantiems žmonėms (Pav.1). 2 ir 3 tyrimuose, kuriuose dalyvavo tik santykiuose esantys žmonės, seksualinis dažnis turėjo kreivinį ryšį su pasitenkinimu santykiais, o pasitenkinimas santykiais lėmė ryšį tarp seksualinio dažnumo ir gerovės.
 
       Išvados
      Žmonėms, turintiems santykius dažniau nei kartą per savaitę, seksualinis dažnis nebėra reikšmingai koreliuojamas su gerove.
 
       Muise, A., Schimmack, U., & Impett, E. A. (2016). Sexual Frequency Predicts Greater Well-Being, But More is Not Always Better. Social Psychological and Personality Science, 7(4), 295–302. https://doi.org/10.1177/1948550615616462
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti