0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas

 Mesk svorį

 

0

Kas nutiks kūnui, kai yra per daug cukraus, ir kas nutiks, kai jo atsisakysite

 
Publikuota: 2021-03-11

 Viskas prasidėjo maždaug prieš 13 tūkstančių metų - būtent tada žmonės pirmą kartą išbandė termiškai apdorotus javus ir gavo naują smegenų mitybos šaltinį, kuris davė postūmį neokortekso vystymuisi. Dabar įmanoma efektyviau panaudoti intelektą, o tai reiškia, kad sėkmingai išgyventi ir išspręsti problemas yra sunkiau.

Laikai keičiasi. Cukrus masiškai gaunamas iš cukranendrių ir cukrinių runkelių, jis tapo prieinamas ir virto mūsų laikų heroinu. Jei XIX amžiaus viduryje Europoje vidutinis suvartojimas vienam gyventojui buvo 2 kg per metus, tai šiandien jis jau yra 70 kg! Prinstono tyrimų grupė, vadovaujama Barto Heubelio, patvirtino didelės priklausomybės nuo glikemijos maistui ir priklausomybę nuo jo. Daugelyje šalių atidaromos specializuotos klinikos, skirtos gydyti priklausomybę nuo cukraus, pavyzdžiui, priklausomybė nuo narkotikų.
 
Bet kodėl būtina gydyti meilę cukrui?
Tegul smaližiai megaujasi į sveikatą. Deja, faktas yra tas, kad dabartiniu cukraus vartojimo lygiu apie sveikatą negalima kalbėti - ir tai yra ne mažiau kaip 50 arbatinių šaukštelių per dieną, rekomenduojama 5 moterims ir 9 vyrams. Įdomų eksperimentą 2014 metais surengė australų režisierius Damonas Gameau, pavertęs cukrų pagrindiniu dokumentinio siaubo filmo veikėju, o jis pats - eksperimentine žiurke.
 
Prieš pradedant eksperimentą, jis valgė sveiką mitybą ir buvo visiškai sveikas, tačiau dėl filmo „Cukrus“ 2 mėnesius perėjo prie 40 šaukštų cukraus per dieną. Po šio laikotarpio jo testų rezultatai ir išvaizda (+10 cm juosmenyje), emocinė ir fizinė savijauta labai pablogėjo.
 
 
 
Sunku įvardyti organizmo sistemą, kurios neigiamai nepaveiktų cukraus perteklius:
• širdies ir kraujagyslių sistema - padidėjęs kraujospūdis, padidėjęs miokardo deguonies poreikis, padidėjęs kraujagyslių sienelių trapumas, tiamino išplovimas ir dėl to širdies raumens distrofija; • nervų sistema - depresija, neurozės, atsirandančios dėl „endorfinų sūpynių“;
• kaulų sistema - osteoporozė ir ėduonis dėl fosforo ir kalcio disbalanso kraujyje;
• endokrininė sistema - diabetas, nutukimas, spuogai;
• šalinimo sistema - urolitiazė ir podagra dėl per didelio šlapimo rūgšties kaupimosi.
 
Visa tai yra neišsamus problemų, dėl kurių kyla nekontroliuojamas cukraus vartojimas, sąrašas. Vaizdas niūrus
 
Išvada
Reikia maksimaliai pašalinti/sumažinti cukrų iš mitybos.
 
Šaltiniai:
1. Fiber and Saturated Fat Are Associated with Sleep Arousals and Slow Wave Sleep/ Marie-Pierre St-Onge et al. J Clin Sleep Med. 2016 Jan.
2.  Too Much Sugar Linked To Reduced Memory, Brain Volume/ Alice G. WaltonSenior Contributor/ Healthcare/ Forbes, Apr 21, 2017.
3. Effect of diets low and high in refined sugars on gut transit, bile acid metabolism, and bacterial fermentation/ W Kruis, G Forstmaier, C Scheurlen, and F Stellaard/ US National Library of Medicine, National Institutes of Health/1991 Apr.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti