0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas

 Mesk svorį

 

0

Sportuokime kaip Franzas Kafka

 
Publikuota: 2019-02-28

 Jei 1910-aisiais nuspręstumėte vakare pasivaikščioti po Prahą, galėtumėte pastebėti pusnuogį arba nuogą Franzą Kafką, begėdiškai šokinėjantį, besitampantį ir besisukiojantį prieš savo buto langus.

 

Dar nesulaukusį trisdešimties metų, Kafką apsėdo raumenų auginimo manija. „Mano kūnas dėl savo silpnumo atrodo per ilgas “, - rašė jis.- „Jame nėra nė trupučio riebalų, kurie sukeltų palaimingą šilumą, išsaugotų vidinę ugnį, nėra riebalų, kuriais mano dvasia būtų maitinama savo kasdieniams poreikiams, nepažeidžiant visos mano būklės“. Jo asmeniniai gydytojai pritarė šiam požiūriui. 1907 m. vienas gydytojas teigė, kad Kafkos kūnas „plonas ir gležnas. Jis yra palyginti silpnas“ (ant žaizdos užberdamas daugiau druskos, tas pats gydytojas sakė, kad Kafkos raktikauliai yra „būgnų lazdelių formos“).
 
Tačiau netrukus viskas pasikeitė, kai tik Kafka atrado Jørgen Peter Müller knygą „My System“. Danijos sporto ir sveikatinimo (dabar tai vadinama fitnesu) guru, Mülleris tuo metu buvo vienas labiausiai žinomų žmonių Europoje. 1904 m. Jis išleido brošiūrą, pavadintą „My System“ („Mano Sistema”), kur pažadėjo paversti silpniausią žmogų graikų dievu kasdieninėmis 15 minučių treniruotėmis. Jo fitneso knygų buvo parduota milijonai, jos išverstos į mažiausiai 25 kalbas. Müllerio metodai buvo tokie populiarūs, kad jo vardas tapo veiksmažodžiu - „müllerintis“ reiškė „treniruotis“. Sarah Wildman, tinklaraštininkė iš Slate (slate.com): „My System“ buvo lyg pilateso pradininkė (J. Pilateso XXa. pradžioje sukurta treniruočių Sistema, skirta sužalotų, liguistų žmonių reabilitacijai). Ji kilusi iš baleto, nereikalauja specialios įrangos, o viskas, ko reikia, yra ryžtas pastoviai sportuoti. Tai griežta sistema, bet lengvai prieinama“. Judesiai susideda iš pratimų su savo kūno svoriu, tokių kaip susilenkus rankomis paliesti kojų pirštus, pritūpimai, kojų kėlimas, įvairūs atsispaudimai. Juos galima atlikti tiesiog savo miegamajame. Jokie hanteliai nereikalingi.  Atrodo, kad knyga buvo parašyta lyg specialiai Kafkai, kuris buvo pripratęs prie monotoniško sėdimo darbo biure,- kurį laiką jis dirbo draudimo bendrovėje po 12 valandų per dieną. „Miesto biuro darbuotojas - tai dažnai labai liūdnas vaizdas“,- apgailestavo Mülleris.- „Per anksti sulinkusios figūros, pečiai ir klubai kreivi nuo nesveikos pozos biuro kėdėje, blyškūs, spuoguoti veidai.“
Atpažinęs save Müllerio knygoje, Kafka tapo tikru gimnastikos fanatiku. Kaip ir šiandieniniai „crossfit“ gerbėjai (Greg Glassman sukurta fizinio rengimo sistema, užregistruota kaip CrossFit, Inc. koorporacijos prekės ženklas), Kafka visiems giedojo ditirambus šiai treniruočių sistemai. Du kartus per dieną, kartais pusnuogis, kartais visiškai nuogas, Kafka be jokios gėdos „Müllerinosi “ prieš savo langus.
Kafkos ir Müllerio garbei reikia pažymėti, kad šioje pratimų knygoje daug kas yra teisinga. Ji pabrėžia širdies ir nugaros stiprinimo svarbą ir siūlo gerus pratimus tam pasiekti. Mülleris taip pat teikia sveikatinimo patarimus, kurie tuo metu buvo retenybė: jis nerekomendavo piktnaudžiauti alkoholiu, siūlė gerti pakankamai vandens, valyti dantis ir miegoti 8 valandas per dieną. Kaip pažymėjo Wildman, „pusė jo pratimų ir dabar yra rekomenduojami pacientams, kenčiantiems nugaros skausmus“.
Norite išbandyti Kafkos mokymo sistemą? Skaitykite apie ją internete: https://archive.org/details/MySystemByJ.P.Muller .
 
Asmeninis treneris Saulius Jusius.
 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti