Kad matytumėte pilną svetainę, prašome įjungti JavaScript palaikymą.
Enable JavaScript in your browser to see this website.
Включите JavaScript в своем браузере, чтобы увидеть этот сайт.
0
Jūsų krepšelis tuščias.
Iki nemokamo pristatymo Jums liko:€ 50
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Tiubažas

 

 Cituojama knyga " Kaip buria mūsų organizmas"

K.B. Zabolotniy

 
Kaip atliekamas tiubažas.
 
Kaip atliekamas tiubažas. Mes išsiaiškinome, kad geriausias žarnyno veiklos laikas – rytas. Per naktį jis kaupė, virškino, o ryte mes turime ištuštinti žarnyną. Tiubažas prasideda ryte. Visada ryte. Kadangi ryte mes pabundame, suaktyvėja kraujotaka, o jei tą dieną mes darome tiubažą, tai šiai programai turėtume skirti visą parą – 24 valandas. Tai yra, negalima nutraukti tiubažo, jei jis pradėtas.
Žarnynas – tai tokia struktūra, kuri negali sustoti, jei ji jau pradėjo kažką daryti. Todėl nepykite ant savo kūno, jei pradėjote tiubažą ir nusprendėte jį sustabdyti, nes žarnynas ir toliau jį darys.
 
Labai svarbu tiubažui suplanuoti 24 valandas, nes visos klaidos, kurios įvyksta, ypač pirmą kartą atliekant tiubažą, įvyksta dėl to, kad neatsižvelgiama į virškinamojo trakto, kaip virškinimo konvejerio, darbą.
 
Mes prisimename savo virškinimo konvejerio tvarką: pirmiausia eina stemplė, tada skrandis, dvylikapirštė žarna, kepenys, žarnynas. Šalia skrandžio yra kasa. Norint, kad tiubažas praeitų gerai, pagrindinis jo paleidimo taškas – Oddi sfinkteris, kadangi mums atsivers visi kiti sfinkteriai, pradės vykti visi kiti procesai. Tas sfinkteris,  kuris mums uždaro kasos lataką ir tulžies lataką – Oddi sfinkteris – kaip tik yra tas pagrindinis taškas, nuo kurio darbo priklauso ne tik tiubažo sėkmė, bet ir visos protakos darbo sėkmė. Jei Oddi sfinkteris dirba netinkamai, ir pas mus išsiskiria nepakankamai tulžies kiekvienai maisto porcijai, atitinkamai sutriks visas virškinimas. Oddi sfinkterio atidarymas ir palaikymas tinkamu santykiu yra pagrindinis technologijos taškas.
Pasirodo, Oddi sfinkterį veikia tik vadinamasis magnezinis vanduo – magnio sulfatas arba magnezija, arba Karlovi Varų druska, nes natūralus ištirpusios magnezijos šaltinis yra Karlovi Varai. Ten yra požeminiai šaltiniai, kurie ištirpdo magnio druskų sluoksnius žemės plutos gelmėse ir iškelia jas į paviršių šaltinių pavidalu.
 
Todėl anksčiau, kai nebuvo vaistų, tinkamai atlikti tiubažą buvo galima tik Karlovi Varuose, o į kitas vietas ji buvo atgabenama didelėmis statinėmis iš Karlovi Varų. Fiziologijos požiūriu, Karlovi Varų druska arba magnezija – vienintelė druska, kuri garantuotai atidaro Oddi sfinkterį be maisto. Prisiminkite, mes kalbėjome, kad jis atsiveria tik maistui ar pienui. Tada vyksta virškinimo rūgštingumo reguliavimas. Tačiau šiuo atveju mes nevirškiname maisto, o turime išvalyti sistemą. Kartoju, Oddi sfinkteris atsiveria tik naudojant magnio sulfatą, jokios kitos druskos, net Negyvosios jūros, to nedaro. Kitos druskos padidins mūsų osmosinį slėgį, išvalys žarnyną, tačiau Oddi sfinkteris neatsidarys, o jei jis neatsidaro, tada nėra prasmės tiubažuoti.
 
Ryte, pirmajame etape, kuris vadinamas magneziniu, mes pabudome, įjungėme organizmą. Mūsų užduotis – atverti Oddi sfinkterį. Tuščiu skrandžiu imame porciją Karlovi Varų druskos. Ši druska vaistinėje parduodama dviejų rūšių. Geriau pirkti magneziją, kuri parduodama ampulėse, skirtose leisti į veną. Ji yra geresnė tuo, nes, pirma, ji yra sterili, o antra, jos koncentracija – 25%. 100 ml dėžutėje – 10 ampulių po 10 kubelių.
 
Atsižvelgiant į tai, kad niekada nedarėme tiubažo ir nežinome, ar jautrus yra mūsų sfinkteris, pirmiausia atliekame testavimą – pirmoji porcija – 100 ml magnezijos arba lygiai pusė stiklinės. Lygiai pusė tarybinės briaunotos stiklinės. Karlovi Varų druskos skonis gana bjaurus, bet mes esame gėrę ir bjauresnių.
Išgeriame, po to galime praskalauti burną vandeniu, išsivalyti dantis, bet išgėrus magnezijos nieko negalima valgyti. Pusė stiklinės magnezijos greitai pasiekia dvylikapirštę žarną ir pradeda veikti Oddi sfinkterį. Jei sfinkteris atsidaro pirmą kartą, jūs tai pajusite.
Po dešiniu šonkaulių lanku jums prasidės sąrėminiai pojūčiai. Visa tai, ką jūs jaučiate dešiniajame šone, yra magnezijos veikimo ir Oddi sfinkterio atidarymo rezultatas.
Kai kurie žmonės to nejaučia, tačiau kai tik išsiskiria tulžis, iš pradžių ji būna pūslinė, labai koncentruota, žmonės kartais jaučia šią tulžį – kartumą burnoje, sūroką magnezijos skonį. Kartais šiek tiek pykina ir labai kartus, neskanus prieskonis. Jei tulžis išsiskyrė, tai reiškia, kad sfinkteris atsidarė ir galima tęsti.
Jeigu jūs išgėrėte magnezijos ir per pusvalandį nieko nepajutote, tai galimi du variantai: arba viskas praėjo lengvai ir natūraliai, arba reikia išgerti dar vieną magnezijos porciją. Aš rekomenduoju dar pusę tos dozės, kurią jau išgėrėte, tačiau šiuo atveju geriau ją pašildyti iki 40–45 laipsnių temperatūros, kad ji būtų šilta. Dažniausiai Oddi sfinkteris reaguoja į šiltus skysčius. Geriau šiek tiek pašildyti ir pirmąją porciją.
 
Po to mes užimame horizontalią padėtį. Atsigulame ant dešiniojo šono – tai yra tiubažo padėtis ir būtinai ant šiltos šildyklės. Ji gali būti elektrinė, pripildyta vandens, tačiau vandenį reikės nuolat atnaujinti – pripilti šilto vandens. Šildyklės temperatūra tiubažo metu – apie 40–50 laipsnių. Tualetas turi būti arti. Ant šildyklės reikia gulėti mažiausiai keturias, o dar geriau – 6 ar 8 valandas. Tiubažas atliekamas lygų valandų skaičių, reikia gulėti ant dešiniojo šono, kraštutiniais atvejais galima apsiversti ant pilvuko. Jokių kitų padėčių užimti negalima.
 
 
Gulėti ant kairiojo šono kategoriškai draudžiama, kitaip viskas pateks į kasą. Pradžiai rekomenduoju 6, bet geriau daryti 8 valandas. Darykite ką norite – skaitykite, žiūrėkite televizorių, galima daryti šeimyninį ar kolektyvinį tiubažą.
 
Jei atsidarė Oddi sfinkteris, pradeda atsirasti refleksas, dirba tulžies pūslė, išsiskiria tamsi, tiršta tulžis. O tai nėra labai gerai, nes skrandyje nėra maisto. Kad ji nepažeistų mūsų žarnyno, vos tik atsigulę ant dešiniojo šono, iškart pradedame gerti „Essentuki Nr. 17“ – tai idealus tiubažinis vanduo.
Nakčiai galima atidaryti butelį, kad išsikvėptų dujos; jis turi būti kambario temperatūros, nes nuo šalto vandens sfinkteris užsidarys, bus spazmas. Geriame vandenį per šiaudelį, mažais gurkšneliais. Gėrimo tempas – pusė litro kas valandą. 6 valandoms – 3 litrai, 8 valandoms – 4 litrai. Atskiriems čempionams, kurie jaučiasi gerai, galima ir daugiau.
 
Pusė litro per valandą tai – minimumas, kuris būtinas inaktyvuoti tulžį, kad ji nedarytų neigiamo poveikio gleivinei. Kai tik pradeda veikti Karlovi Varų druska ir atsiveria jūsų Oddi sfinkteris, įvyksta pirmoji organizmo reakcija į tiubažą – galingas gleivių susidarymas, kaip apsauginis veiksnys. Organizmas tai jaučia, dingsta apetitas ir atsiranda pilno skrandžio pojūtis, o tai reiškia gleivių gaminimosi pradžią. Gleivės gaminasi didžiuliais kiekiais, ir ne tik skrandyje, gali pradėti tekėti snargliai, kartais prasideda kosulys, atsiranda skrepliai.
 
Jei pirmajame etape jums atsiranda skausmai epigastrinėje srityje, tai yra ženklas, kad kažkur yra nepastebėta opa, o kadangi jūs nevalgėte, padidėja skrandžio sulčių rūgštingumas, ir žmonės pradeda jausti šią opą. Jei skrandžio srityje atsirado skausmų, tai yra erozijos ar opos reakcijos, tokiu atveju po ranka visada turėtų būti šilto kisieliaus – vidutinio tirštumo krakmolo tirpalo, kurį reikia gerti mažais gurkšneliais.
Mes ir toliau stebime tulžies pūslės zoną: tulžis išsiskyrė, pūslė susitraukė, jei joje nėra nieko rimto, jūs nieko ir nepajusite. Tulžies pūslės anga – 5 milimetrai normaliomis sąlygomis, o jei šiek tiek paspaudus, ji atsivertų iki 7 milimetrų, jei nėra jokių randų. Todėl viskas, ką turite pūslėje iki 7 mm, lengvai išlėks per susitraukimus.
O jeigu pūslėje yra svetimkūnis didesnis nei 7 mm, pavyzdžiui, 1 cm, jis nepraeis pro lataką ir grįš atgal į pūslę. Jūs pajusite šiuos peristaltikos judesius – atsiras periodiniai nemalonūs skausmai – tai reakcija į akmenų atsiradimą tulžies pūslės išleidimo latakuose. Šie jausmai pasireiškia 50 % žmonių.
 
Antroji pozicija vadinama „duodenogastriniu refliuksu“ – kai peristaltika pradeda eiti ne tik šia kryptimi, bet dėl ​​dviejų sfinkterių veikimo sutrikimų peristaltinė banga pradeda eiti priešinga kryptimi. Iš dvylikapirštės žarnos tulžis patenka į skrandį ir stemplę – atvirkštinis refliuksas.
 
Labai dažnai pasireiškia diskinezijos situacija, kai mūsų sfinkteriai dirba netinkamai, tada gaunamas atvirkštinis atmetimas. Tuo metu jūs pajusite kartumą burnoje ir tokį pojūtį, kad vanduo, kurį jūs geriate, nepraeina toliau skrandžio. Vos tik jūsų „akvariumas“ išsipučia, iškart kyla mintis, kad turite refliuksą, jis dažniausiai nėra diagnozuojamas, tačiau pasitaiko 50 % žmonių. Ir mes jį išsiaiškinsime šioje pozicijoje.
Jei tai lydi vėmimas, tai kartais galite vemti pirmajame etape. Būtinai pažiūrėkite, kuo vemiate, kaip paprastai, tai žalsvai ruda tulžimi, kartais su kraujo priemaišomis. Kraujas visada reiškia opą. Jei vėmimo turinys yra juodas arba – šviežias, raudonos spalvos kraujas, tada galima nustatyti diagnozę – kraujuojanti opa. Nereikia bijoti, nereikia užspausti ir slopinti šio vėmimo. Jūs turite pavaikščioti, tada dar išgerti šiek tiek vandenuko, viską praskalauti, viską galite išvemti iš antro karto, jūs netgi galite sau padėti dviem pirštais.
 
Į antirefliuksinius veiksmus galima atsižvelgti vėliau mūsų atkuriamojoje programoje. Tai yra su refliuksu reikia kovoti. Paprastai tai vyksta nuo vaikystės, yra žmonių, kurių sfinkteriai dirba netinkamai, kartais šie sfinkteriai visai neužsidaro. Tai yra jie pastoviai yra pusiau atviroje būsenoje, ir tai reikia pakoreguoti. Bet svarbiausia, jūs turite žinoti, kaip pasireiškia pagrindiniai pažeidimai: opa, refliuksas, akmenys pūslėje.
 
Štai taip prabėga pirmosios 6 valandos.
Po kurio laiko, panaudojus magneziją ir išsiskyrus tulžiai, pajusite norą tuštintis. Kažkam – po valandos, kažkam – po trijų valandų, kažkam – po šešių valandų, bet po kurio laiko užsimanysite į tualetą. Atsikeliame nuo šildyklės ir bėgame į tualetą. Neseniai tualetus pradėjo gaminti su skylėmis, kur viskas įkrinta iš karto. Bet gerai, kad beveik visose ligoninėse, ypač gastroenterologinėse, visi unitazai turi platformą, kaip buvo anksčiau, kad žmogus galėtų matyti, kuo jis tuštinasi.
 
Atliekant tiubažą, būtų gerai turėti unitazą su platforma, tačiau jei jo nėra, rekomenduoju tuštintis į naktipuodį. Įsigykite sau vaikišką emalio puoduką ir nesigėdykite tuštintis į šį puoduką, nes viską, ką išsituštinsite, mes turėsime apžiūrėti. Antraip – nieko nesuprasite.
 
Jums nereikia vargintis tikrinant pirmąją porciją, nes tai yra tas turinys, kuris tuo metu jau buvo jūsų žarnyne. Pirmoji porcija – ankstesnis tuštinimasis, tačiau patartina pasipraktikuoti, taip pat pažiūrėti. Apie priemaišas pakalbėsime šiek tiek vėliau.
 
Tada vėl atsigulame ant dešiniojo šono. Laiką pasirenkate patys, tačiau geriau turėti 6, idealiausia – 8, mažiausia – 4 valandas. Iš kur imami šie skaičiai? Todėl, kad tulžies pūslė pradeda vadinamąją peristaltinę bangą. Viskas prasideda nuo jos susitraukimų serijos, tai yra, ji išmeta dalį tulžies, o kai tik ji patenka į žarnyną, prasideda peristaltinė banga, trunkanti 15–20 minučių. Po valandos mes turėsime visas 3–4 bangas. O per 4 valandas –16–20 peristaltinių bangų visame žarnyne. Todėl, kai kokia nors ponia sako, kad ji, atlikdama tiubažą, guli 45 minutes, man tampa aišku, kad tai – ne tiubažas, o profanacija. Juk reikia palaukti, kol sistema pradės veikti, ir, kaip ir bet kuri kita sistema, ji ne visada gali įsijungti iš pirmo karto.
Tačiau po 15–20 peristaltinių bangų galime kažką suprasti. Tai yra žarnynas prisitaiko prie mūsų darbo, ir kuo ilgiau gulime ant šildyklės, tuo stipriau, efektyviau ir teisingiau eina peristaltinės bangos. Kartais jautėte, kad čia kažkas pas jus susigniaužė, paskui sukunkuliavo, o po 10 minučių atsisėdote ir išsituštinote. Tada jūs vėl atsigulėte ir vėl po 10 minučių gavote tokį atsakymą. Jei vyksta būtent taip, tai yra idealus tiubažo atlikimas. Jūs netgi galite suplanuoti laiką iki tuštinimosi. Tuštinimasis tai – rezultatas, kai banga pasiekia išangės sfinkterį, ir štai taip mes bėgiojame ir geriame; pagėrėme, atsigulėme, išsituštinome. Tai idealu.
 
Nemaloniausia, jei per 6 valandas visai nesituštinate. Viską darome gerai, geriame, atrodo, lyg tai kažką jaučiame, tačiau išmatų nėra. Jei nėra išmatų, reiškia, turite silpną peristaltinį aktyvumą, kuris vadinamas žarnyno hipomotorine diskinezija. Kartoju, mes darome viską, dirginimas tęsiasi, tulžis išskiria, bet žarnynas nereaguoja, ši banga kažkur tai nuslūgsta, sustoja. Arba kažkur yra gleivinės sritis, kurioje nėra gleivių. Ir būtent ten viskas gali kauptis, taip irgi būna.
 
Žmonės kartais jaučia negalvimus šioje zonoje iki tiubažo pabaigos po 4–6 valandų, kai kurioje nors vietoje prasideda diegliai. Tai gali būti aklosios žarnos sritis, kurioje mūsų plonoji žarna „įteka“ į storąjį žarnyną. Taigi, mes suprantame, kurioje zonoje turime diskineziją. Kartais pradeda blogai veikti pilvo skersmuo: kartais sakoma, tarsi čia plyta gulėtų – tai ir yra skersinė storojo žarnyno dalis. Klausykitės savo organizmo, jis jums viską pasakys, kur yra sangrūda, kur sulaikymas ir kur kas kaupiasi...
Kartais, priešingai, būna hipermotorinė diskinezija: dar nespėjote išgerti magnezijos ir atsigulti ant šildyklės, o jūs jau užsimanėte į tualetą. Tai reiškia, kad turite per aštrią, aktyvią peristaltiką. Tai taip pat yra kraštutinumas. Deja, laikas, kurį mes sėdime tualete, neįskaičiuojamas į šias 6–8 valandas, taigi, jei tuštinotės 2–3 kartus po 5–7 minutes, tai –nereikšmingas laikas. Bet jei žmogus laksto 20 kartų, o dar ir pasėdi po 10 minučių, tai tada jam nėra kada pagulėti.
 
Šiuo atveju reikia pasakyti, kad esant tokiai hipermotorinei diskinezijai pirmasis etapas nepraeitas, neefektyvus. Tai reiškia, kad tada mes turime atlikt kitą tiubažo rūšį, pavyzdžiui, magneziją sujungti su kitais komponentais. Bet apie tai šiek tiek vėliau.
 
Kitas variantas, kurį mes galime pažymėti, vadinamas hemorojaus paūmėjimu. Hemorojus tai –išsiplėtusios tiesiosios žarnos venos. Tas pats, kas gali būti ant kojų. Venos išsiplečia, ant jų formuojasi mazgeliai, ir tas pats gali būti ir tiesiojoje žarnoje. Paprastai moterys kenčia nuo hemorojaus, kurioms buvo sunku gimdyti ar didelis vaisius, arba jos gimdė ilgai.
Hemorojus labai dažnai pasireiškia vyrams, kurie sportavo su sunkiosios atletikos, sunkumų kilnojimo, geležies, štangos elementais, imtynininkams, kurie turi pakelti priešininką, kad numestų ant žemės. Todėl padidėja spaudimas pilvo ertmėje, užsilaiko kraujas tiesiojoje žarnoje ir susidaro hemoroidinės sutrikimų formos. Hemorojus pasireiškia žmonėms, dirbantiems sėdimą darbą, taip pat automobilių vairuotojams, pavyzdžiui, taksistams, kurie ilgą laiką sėdi už vairo. Beje, Amerikoje hemorojus vadinamas sunkvežimių vairuotojų liga.
 
Kodėl atsiranda hemorojus? Kai asmuo ilgai sėdi ant automobilio sėdynės ar kėdės, pagrindinis krūvis pasiskirsto užpakaliniame klubų paviršiuje. Automobilio sėdynė yra pagaminta taip, kad žmogus atsisėstų ant stuburgalio. Automobilio vairuotojo padėtis – jis sėdi ne ant klubų, o ant kryžkaulio ir stuburgalio, o kryžkaulis ir stuburgalis kaip tik ir yra tiesiosios žarnos projekcija. Be to, kuo daugiau laiko praleidžiame šioje padėtyje, tuo daugiau kraujo pas mus prisikaupia. Jei važiuojame valandą ar pusantros, po to reikia sustoti, pasivaikščioti, ką nors padaryti. O važiuoti 10 valandų be poilsio yra blogai.
Jei žmogus nežino, kad turi hemorojų, kaip kad nežino apie opą, tada jis pasireikš tiubažo metu. Ir kai tai pradės pasireikšti, ypač pirmajame etape, ypač jei yra sąstovis, porą dienų nieko nebuvo, o tiubažo metu žarnynas pradeda aktyviai dirbti, tada visi mazgai ir išlėks. Kartais žmogus paskambina ir sako: „Gydytojau, kažkas ten man iškrito, aš jį paliečiau, tai kažkoks mazgelis“.
Tai ir yra hemorojus, kuris gali pasireikšti tiubažo metu. To bijoti nereikia, jis gi ne per tiubažą pas jus atsirado. Hemorojus formuojasi daugelį metų, tačiau pasireiškia per tiubažą. Bet net ir norėdami negalime sustabdyti tiubažo, magnezija suveikė, žarnynas pradėjo dirbti; jis sako: „Viskas, šeimininke, mes pradėjome generalinį valymą, o tai reiškia, kad pas jus atsivėrė hemorojus, šiek tiek pakentėkite, dabar mes išskalbsime užuolaidas, viską išmesime ir susitvarkysime su hemorojumi“.
 
Ir paskutinis nemalonumas, kuris gali nutikti tai – spazminis skausmas plonojoje ar storojoje žarnoje. Kaip tai pasireiškia? Guli sau žmogus, kažkas kliuksi pilvo apačioje, ir staiga atsiranda aštrus, didėjantis, labai stiprus sąrėminis skausmas. Vieną vietą taip sugriebia, kad net akys lipa ant kaktos. Spazmas, susitraukimas ir po to palengva atleidžia. Maždaug taip, kai tikrai norite tuštintis, tie patys pojūčiai gali būti ir žarnyno srityje. Spastiškumas reiškia, kad turite diskinezinę zoną ir ją pajutote, nes iš pradžių būna viena banga, paskui antra, judėjimas didėja, tada, kai įvyksta visavertis susitraukimas, ji ir pradeda blogai dirbti. Tarsi banga būtų pakilusi, ir tada jūs ją pajuntate.
 
Į tai reikėtų reaguoti ramiai ir atitinkamai, tai – spazminio susitraukimo zona. Bet pagalba turi būti suteikta nedelsiant, jei nepašalinsime spastinės srities, bus blogai, ten gali sustoti visas judėjimas.
 
Būtina vartoti elementarius antispazminius vaistus, reikia atlikti antispazminę terapiją. Paprasčiausias antispazminis preparatas, kurį galima rasti visur ir visada, yra No-spa – klasikinis biologiškai aktyvus maisto papildas, papaverino augalo ekstraktas, antispazminis ekstraktas No-spa. Yra dviejų tipų tabletės, įprastos – 40 mg ir No-spa forte – 80 mg. Jums reikia išgerti 2–3 tabletes įprasto No-shpa arba 1–2 No-spa forte. Ir užgerti tuo pačiu mineraliniu vandeniu.
No-spa yra vidutinio efektyvumo vaistas, o geriausias spazmolitikas nuo žarnyno spazmų – gauruotoji dioskorėja arba laukinis jamas. Gamina beveik visos firmos. Kartais dioskorėja būna maišoma, gaunant spazmolitikų kompleksą. Taip pat yra vaistai Spazmin, Spazmolgon, tačiau tai jau yra farmaceptiniai preparatai.
 
Taigi, žmonėms, turintiems tokį spastiškumą per antrąjį tiubažą (jei jie nusprendė į padaryti), reikės gerti No-spa iš karto geriant pirmąją magneziją. Kadangi šie spazmai gali pasikartoti. Tiubažo metu pasireikš absoliučiai visos netinkamai veikiančios zonos. Todėl morališkai žmogus turi būti pasirengęs bet kokiems įvykiams.
 
Tarkime, jau praėjo šešios valandos, po kurių buvo baigtas pirmasis tiubažo etapas. Kai tik jis bus baigtas, mes pradėsime antrąjį etapą, kuris vadinamas kepenų-kasos.
 
Antrajame etape mūsų sfinkteris jau yra atidarytas, tulžies pūslė atidirbo, mes ją atlaisvinome per šias 6 valandas. Ši zona pagerino savo veiklą, atlaisvinome žarnyną, ten jau nieko nėra, išmetėme viską, kas nereikalinga, atlaisvinome vietą, o dabar reikia viską išplauti. Atlikti drėgną valymą. Pirmasis etapas – išmetimas visko, kas nereikalinga.
 
Antrasis – drėgnas valymas. Jis pradedamas labai paprastai. Imame augalinį aliejų: saulėgrąžų, alyvuogių, kedrų – bet kokį aliejų. Šiuo atveju geriau naudoti rafinuotą, nes čia mums reikalingas ne maistinis poveikis, ne celiuliozė, o pats aliejus. Kodėl?
 
Citatos pabaiga.
 
Tiubažo rezultatus randame antros dienos ryte su išmatomis.
 
  
 
 Tokie bilirubino ir cholesterolio akmenukai išeina iš tulžies.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti