0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas

 Mesk svorį

 

0

 

Raumenų masė ir Alzheimerio ligos rizika

 
Publikuota: 2023-07-02

Informacija parengė I. Opriško      

Mokslininkų komanda Daghlas I, Nassan M, Gill D. žurnale BMJ Medicine paskelbė ryšio nustatymą tarp raumenų masės ir Alzheimerio ligos. Paaiškėjo, kad žmonės, kurių raumenų masė didesnė, turėjo mažesnę Alzheimerio ligos (demencijos) riziką.

      Tyrime mokslininkai taikė Mendelio atsitiktinės atrankos metodą, padedantį nustatyti konkretaus rizikos veiksnio genetinius variantus. Norėdami tai padaryti, jie ištyrė duomenis daugiau nei 450 tūkstančių dalyvių iš Didžiosios Britanijos Biobank duomenų bazės, nepriklausomos imties, kurią sudaro beveik 22 tūkstančiai Alzheimerio liga sergančių ir 42 tūkstančiai nesergančių žmonių, papildomai 7329 Alzheimerio liga sergančių žmonių, 252 tūkst. ir 269 tūkst. žmonių, kurių genai ir intelektas buvo ištirti. Tiriamiesiems buvo atlikta bioimpedanso procedūra, skirta įvertinti raumenų masę ir riebalinį audinį rankose ir kojose. Tada rezultatai buvo pakoreguoti pagal amžių, lytį ir genetinius parametrus.
 
       Analizė parodė, kad 584 genetiniai variantai buvo susiję su raumenų mase, tačiau nė vienas iš jų nebuvo sutelktas APOE geno regione, kuris yra susijęs su Alzheimerio liga. Iš viso genetinės variacijos sudarė dešimt procentų tyrimo dalyvių rankų ir kojų raumenų masės skirtumo.
Didesnė genetiškai nulemta raumenų masė buvo susijusi su statistiškai reikšmingu šio tipo demencijos rizikos sumažėjimu. Be to, žmonės, turintys daugiau raumenų, geriau atliko pažinimo užduotis.
 
Šaltinis:
Daghlas I, Nassan M, Gill D. (2023) Genetically proxied lean mass and risk of Alzheimer’s disease: mendelian randomisation study. BMJMedicine 2023;2:e000354. doi: 10.1136/bmjmed-2022-000354
 
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti