0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas

 Mesk svorį

 

0

Atsispaudimai gali sumažinti vyrų širdies ir kraujagyslių ligų riziką

 
Publikuota: 2021-01-19

 Širdies kraujagyslių ligos (ŠKL) išlieka viena iš pagrindinių mirties priežasčių Lietuvoje (apie 60%) ir visame pasaulyje. Mokslininkai norėjo patvirtinti ir pagrįsti šią tezę: padidėjęs fizinis aktyvumas yra tiesiogiai susijęs su mažesne ŠKL išsivystymo rizika ir ilgesne gyvenimo trukme.

 
Atsispaudimai gali sumažinti vyrų širdies kraujagyslių ligų riziką, nustatytas ryšys tarp „push-up“ atsispaudimų ir pulso (širdies dažnio), eksperimentą atliko Harvardo visuomenės sveikatos mokykla Masačiusetse, bendradarbiaudama su kitomis 5 pasaulio mokslo institucijomis.
Tyrimas buvo atliktas nuo 2000 m. sausio 1 d. iki 2010 m. gruodžio 31 d. Eksperimento dalyviai buvo suskirstyti į 5 grupes, atsižvelgiant į atliktų atsispaudimų skaičių ir stebimi 10 metų.
Pilna statistinė analizė buvo parengta 2018 m. rugpjūčio 11 d.
 
Kokie pasiekti rezultatai?
Iš viso eksperimente dalyvavo 1562 žmonės. Iš jų tik 1104 buvo įtraukti į galutinę analizę. Vidutinis dalyvių amžius buvo maždaug 40 metų. Paaiškėjo, kad dalyviams, atliekantiems 40 ir daugiau atsispaudimų, buvo mažesnė rizika susirgti ŠKL. Tiems, kurie atlieka mažiau nei 10 atsispaudimų, yra daug didesnė rizika susirgti ŠKL. Tyrėjai padarė išvadą, kad atsispaudimai yra susiję su mažesniu širdies ir kraujagyslių ligų dažniu. Nors buvo pripažinta, kad būtina atlikti didesnio mąsto tyrimus tarp įvairesnių žmonių grupių.
 
Kaip treneris ir sveikatos technologas, noriu pridurti, kad atsispaudimai yra vienas paprasčiausių būdų palaikyti gerą fizinę formą. Juk jiems nereikia jokios papildomos įrangos ar sąlygų.
 
Rekomendacijos:
 
Šaltinis:
 
 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti