Kad matytumėte pilną svetainę, prašome įjungti JavaScript palaikymą.
Enable JavaScript in your browser to see this website.
Включите JavaScript в своем браузере, чтобы увидеть этот сайт.
0
Jūsų krepšelis tuščias.
Iki nemokamo pristatymo Jums liko:€ 50
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

0

Kaip įvertinti širdies būklę namų sąlygomis karantino metu.

 
Publikuota: 2024-05-09

 

 Greitas testas be specialios įrangos. Testo autorius akademikas N. Amosovas(1913-2002.)
N. Amosov
 
 Šiame straipsnyje pristatysiu, kaip galima pasitikrinti namuose širdies būklę be specialios įrangos. Kodėl tai svarbu žinoti? Faktas yra tas, kad mirtingumas nuo ligų, susijusių su širdimi, užima vieną iš pirmaujančių pozicijų (Lietuvos statistika duomenis 2020 – 63,8% visu mirčių). Pagrindinis tokių širdies-kraujotakos sistemų ligų paslaptingumas yra akivaizdžių simptomų nebuvimas. Todėl turite reguliariai tikrinti savo širdį. Kaip sakoma - "Informacija valdo pasaulį." Fizinių pratimų testai arba funkcinė diagnostika dažniausiai naudojami širdies - kraujagyslių sistemos darbui įvertinti. Tam yra specialūs prietaisai su jutikliais, kurie parodys, kas atsitinka širdžiai įvairiais apkrovos etapais (elektrokardiograma fiksuojama ant bėgimo takelio arba dviračio treniruoklio).
 
 Mes tai galime padaryti lengviau. Norint atlikti bandymą, mums reikia pakilimo laiptelio platformos arba tinka laiptinė daugiaaukščiame pastate.
 
 Testo esmė yra nesustojant lipti 4 minutes laiptais.
 
 Norėdami tai padaryti, mes atliekame šiuos veiksmus: ramioje būsenoje ir ramiu tempu nesustodami kylame į 4 aukštą (+ - 80 žingsnių) ir matuojame pulsą. Jei jis viršija 140 dūžių per minutę, turite nutraukti eksperimentą. Tai rodo jūsų širdies sistemos silpnumą, tęsti eksperimento nereikia, turite susirūpinti savo sveikata, ieškoti pagalbos (sveikatos technologas, personalinis treneris, gydytojas).
 
  Jei pulsas mažesnis nei 140 dūžių per minutę, galite pradėti bandymą. Testo metu pulsas neturi viršyti 150 dūžių per minutę, neatsižvelgiant į amžių ir lytį.  Svarbu: nereikia siekti rekordo ir skubėti, kaip sakoma, liežuviu ant peties. Tempas turėtų būti ramus, kaip intensyvios kardio treniruotės, kai užtenka oro ir galite kalbėti ėjimo metu.
 
 Neturint galimybes tai atlikti aukštame pastate, pakilimai skaičiuojami taip: nusileidimas skaičiuojamas kaip trečdalis pakilimo į vieną pastato aukštą.
 
Indikacijos išlaikiusiems testą žmonėms iki 30 metų:
Baigta mažiau nei 7 aukštai - labai blogai.
Baigti 7–10 aukštų - blogai.
Baigta 11 aukštų - patenkinama.
Baigti 12-15 aukštų - gerai.
Baigta daugiau nei 15 aukštų - puikiai.
 
Iki 50 metų žmonės, kurie yra sveiki, rezultatus turėtų rodyti 12-15 aukštų plote.
 
Nuo 50 iki 70 metų, 9–12 aukštų.
70 metų ir vyresni 7–9 aukštai.
 
 
Šaltiniai:
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti