0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas

 Mesk svorį

 

0

Kodėl žmonės storėja, sulaukę 40 metų ir kaip tai ištaisyti

 
Publikuota: 2019-03-20

 

Kaip išsaugoti gerą figūrą, kai metabolizmas ir hormonai veikia pries jus
 
Lėtėja metabolizmas
2010 metais buvo ištirta virš 8 000 įvairaus amžiaus žmonių ir nustatyta, kad suaugusiems, sulaukusiems 40 metų, bazinis metabolizmas sulėtėja 3,1 – 3,3 %.
Tai reiškia, kad ramybės būsenoje kūnas sudegina 50 – 60 kilokalorijų mažiau. Jei nepakeisite fizinio aktyvumo ir įprastos dietos, galite priaugti 3 kg per metus.
Ką daryti
Reikia peržiūrėti savo mitybą ir sumažinti kalorijų suvartojimą. Jei norite numesti svorį, sumažinkite greitųjų angliavandenių kiekį, nors apytiksliai skaičiuokite kalorijų suvartojimą ir stenkitės neviršyti jų dienos normos.
 
Prarandama raumenų masė
 Po 50 metų raumenų masė mažėja labai greitai – iki 15 % per metus. Tačiau raumenų ir jėgos praradimo procesas prasideda jau po trečiojo dešimtmečio. Remiantis 2013 metų tyrimu, raumenų masės kiekio skirtumas tarp žmonių iki 40 ir virš 40 metų yra nuo 16,6 iki 40,9 %.
Pakitimai, susiję su amžiumi, fizinio krūvio nebuvimas, testosterono lygio sumažėjimas – visa tai neigiamai veikia raumenų masę, o būtent jos reikmėms organizmas suvartoja nemažai kalorijų. Prarasdami raumenis, jūs dar labiau lėtinate metabolizmą ir didinate savo šansus priaugti nereikalingų kilogramų.
Ką daryti
Jei iki šiol dar nesportavote, tai pats laikas pradėti. Jėgos treniruotės ir didelis baltymų vartojimas padės jums palaikyti ir padidinti raumenų masę.
 
Keičiasi hormoninis fonas
Moterims po 35 metų pastebimas estrogeno gamybos sumažėjimas, tai vėliau sukels menopauzę ir klimaksą. Ir nors estrogeno perteklius skatina kaupti riebalus, jo trūkumas irgi neigiamai veikia kūno svorį. Pereinant į postmenopauzės periodą, būdingas abdominalinių (pilvo srities) riebalų padidėjimas ir padidėjęs gliukozės ir insulino lygis.
Vyrams po 30 metų pradeda mažėti testosterono lygis, tačiau tai ypač pastebima po 40 metų. Remiantis 1991 metų tyrimu, vyrams virš 39 metų laisvo testosterono (nesusijusio su baltymais) lygis mažėja maždaug 1,2 % kasmet.
Depresija, libido sumažėjimas, raumenų masės mažėjimas ir riebalų procento padidėjimas – tai sumažėjusio testosterono lygio požymiai.
Ką daryti
Pasitikrinkite skydliaukę – organą, tiesiogiai dalyvaujantį hormonų gamyboje. Apie 20 % moterų, vyresnių kaip 40 metų, turi skydliaukės problemų. Jei jaučiatės suglebęs, be aiškios priežasties auga svoris, pasiteiraukite gydytojo, ar nevertėtų atlikti hormonų balanso testą. Gali būti, kad hormonų terapija padės jums nepriaugti svorio.
Be to, yra natūralūs būdai padidinti testosterono lygį:
jėgos treniruotės,
daug baltymų turinti dieta,
cukraus atsisakymas,
streso sumažinimas.
 
 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti