0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas

 Mesk svorį

 

0

Kaip įgyvendinti svajonę užauginti didesnius raumenis miegant

 
Publikuota: 2020-04-16

 Prieš miegą išgertas baltymų kokteilis gali padėti įgyvendinti mūsų svajonę užauginti didesnius raumenis miegant. Tris mėnesius trukęs tyrimas tai patvirtina.

Per 12 savaičių Mastrichto universiteto (Nyderlandai - Maastricht University, Netherlands) darbuotojai tyrė 44 sportiškus vyrus, daugiausia dėmesio skirdami kazeino baltymų (tai - viena rūšis pieno baltymų, žiūrėkite paaiškinimus straipsnio apačioje) vartojimui vėlai vakare po intensyvios jėgos treniruotės.
Remiantis išvadomis, paskelbtomis žurnale „Frontiers in Nutrition“, pusei tyrimo dalyvių vakare prieš miegą buvo duodamas naktinis baltymų kokteilis - 30 g kazeino ir 15 g angliavandenių, o likusiai pusei - paprastas gėrimas be šių medžiagų.
 
„Tyrimai parodė, kad baltymų vartojimas prieš miegą padidina jaunų suaugusiųjų sportininkų raumenų baltymų sintezę nakties miego metu“, - teigė dr. Tim Snijders iš Mastrichto universiteto.
 
"Tai paskatino idėją, kad ilgesnį laiką baltymų papildas prieš miegą gali padidinti jėgos ir raumenų masės padidėjimą reguliariai atliekant pratimus su svoriais."
 
Pasibaigus 12 savaičių treniruočių programai, abi tiriamosios grupės sugebėjo pritūpti su sunkesniais svoriais ir pademonstravo padidėjusią apatinės kūno dalies jėgą, ypač keturgalvių raumenų. Tačiau baltymais papildyta grupė įgavo žymiai daugiau jėgos ir masės.
Įdomu tai, kad tyrime taip pat nustatyta, jog geriant kokteilius (ir kartu su jais gaunant pridėtas kalorijas) prieš miegą, tyrimo dalyviai neturėjo antsvorio ir atrodė, kad kokteiliai skatina organizmą riebalus deginti veiksmingiau.
 
„Taip gali būti todėl, kad gautas kazeinas sumažina insulino atsaką į vėlesnius valgymus, o tai verčia jūsų organizmą sunaudoti daugiau riebalų“, - teigė dr. Snijders. Be to, dr. Snijders tyrimas paneigė tai, kad valgymas prieš miegą trikdys jūsų miegą, nes baltymų papildanti grupės miego kokybė nenukentėjo. "Buvo įrodyta, kad kazeino vartojimas prieš miegą netrukdo užmigti ir nedaro įtakos miego kokybei", - sakė jis.
 
Visa tai įrodo, kad nakčiai kazeino baltymo kokteilis gali būti protingesnis pasirinkimas. Tai gersime kokteilius vakarais?

.
Kazeinas.
Pieno baltymus sudaro dvi rūšys - kazeinas (80 procentų) ir išrūgų baltymai. Išrūgos yra labai vertingos ir labai greitai pasisavinamos mūsų kūne. Tačiau kazeinas turi savo pranašumą. Jis virškinamas labai lėtai (iki 8 valandų) ir suvartotas prieš miegą, aprūpins mūsų raumenis baltymais visą naktį. Kazeino šaltiniai - varškė, sūris, liesas pienas ir pan. Ko gero, liesa varškė ar sūris būtų labai geras pasirinkimas tiems, kas nenori pirkti brangesnių kazeino papildų. Natūralus, sveikas ir tiek pat naudingas.
 
Parengė S. Jusius
 
 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti