0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas

 Mesk svorį

 

0

Keturios senėjimo stadijos: mokslininkai kalba apie tai, kokie pokyčiai vyksta su amžiumi

 
Publikuota: 2020-04-03

 Mokslininkai mano, kad žmogus per savo gyvenimą įveikia keturias senėjimo stadijas. Ir kiekviena iš jų parodo, kokia sveikata bus  ateityje. Visi žmonės sensta skirtingai. Pavyzdžiui, abiturientų susitikime žmonės stebisi, kaip laikas juos pakeitė. Per tam tikrą laikotarpį kažkas sulaukė kelių dešimtmečių, tuo tarpu kažkas iš esmės nepasikeitė. Naujausi Stanfordo universiteto mokslininkų atlikti tyrimai yra susiję su senėjimo stadijomis.
Jų rezultatas buvo žmogaus bio tipų pasiskirstymas senėjimo procese. Ekspertai naujas žinias pavadino svarbiu žingsniu, siekiant gauti išsamesnių duomenų apie kūno senėjimą. Ateityje jie suteiks galimybę įsikišti į gyvybiškai svarbius tiksliosios medicinos procesus.


  Tyrime buvo pakviesti 43 savanoriai, dvejus metus buvo tiriama kraujo ir kitų biologinių mėginių būklė dėl molekulinių pokyčių. Kaip paaiškėjo, visi sensta tuo pačiu greičiu, bet skirtingai. Mokslininkai apibūdino keturias senėjimo stadijas: imuninę, inkstų, kepenų ar metabolistinę.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti