0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas

 Mesk svorį

 

0

Rastas ryšys tarp raumenų kokybės ir širdies - kraujagyslių ligų rizikos

 
Publikuota: 2020-02-05

 Vyrai, kurių raumenys yra gerai išvystyti vidutiniame amžiuje, ateityje rečiau sirgs širdies ligomis. Ateities tyrimai turėtų parodyti, ar panaši taisyklė tinka ir moterims. Nauji duomenys buvo paskelbti žurnale „Epidemiology and Community Health“. Šaltinis: https://jech.bmj.com/content/74/1/26

Mokslininkai išanalizavo dalį duomenų ilgo ATTICA tyrimo, kuris prasidėjo 2001 m. toliau ir tebevyksta Graikijoje. Tiriami 3042 žmonės. Šio tyrimo dalyviams buvo atlikta medicininė apžiūra 2001 m., po to - dar po 5 ir 10 metų.
 
 Naujo tyrimo autoriai skyrė daugiausia dėmesio raumenų ir sveikatos būklei žmonių, kurie buvo vyresni nei 55 metų 2012 m. medicininės apžiūros metu.
Mokslininkai apskaičiavo bendrą kiekvieno dalyvio raumenų masę tyrimo pradžioje (tai yra, sulaukus maždaug 45 metų). Tada jie patikrino, ar šie žmonės neturėjo širdies ligų per pirmuosius 10 metų. Širdies liga išsivystė maždaug 27% dalyvių. Vyrai sirgo 6 kartus dažniau nei moterys.
 
 Mokslininkai nustatė, kad kuo didesnė raumenų masė tyrimo pradžioje, tuo mažesnė rizika susirgti širdies liga per kitus 10 metų. Ši sąsaja nepriklausė nuo dietos ir fizinio aktyvumo lygio. Tačiau jie negalėjo rasti tokio ryšio tarp tirtų moterų. Mokslininkai mano, kad taip yra dėl to, jog tyrime dalyvavusios moterys iš principo turėjo mažiau širdies ligų (kitaip sakant, tai daugiau vyriškos ligos tokiame amžiuje). Faktas, kad didžiausias moterų sergamumas yra vyresniame amžiuje. Tolesni tyrimai turėtų paaiškinti raumenų ir širdies ligų ryšį moterims.
 
 Vyrams su santykinai labiau išsivysčiusiais raumenimis širdies ir kraujagyslių ligų išsivystymo rizika buvo 81% mažesnė nei dalyviams, kurių raumenų masė maža.
 
 Šis tyrimas neįrodo, kad išsivystę raumenys turi tiesioginį poveikį širdies ligų prevencijai. Tai tik parodo, kad šie reiškiniai yra susiję. Taip pat mokslinis darbas negali atsakyti į klausimą, kokia raumenų masė reikalinga prevencijai.
 
 Priminsiu, kad širdies ir kraujagyslių ligos - dažniausia mirčių priežastis pasaulyje.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti