0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas

 Mesk svorį

 

0

Sąnariai ir sportas: 6 taisyklės, kurios išsaugos tavo sveikatą

 
Publikuota: 2019-05-19

 Net patyrę atletai turi pastoviai stebėti, jausti savo organizmą, kad reguliarios treniruotės būtų naudingos ir nesudarytų problemų. Ką jau bekalbėti apie tuos, kurie tik pradeda sportuoti. Jei tu – iš tokių, imk keletą patarimų, kurie padės išsaugoti tavo sąnarius.

 

1.     Daryk apšilimą
Taip, tai tau gali pasirodyti nuobodu, bet to nedaryti pavojinga. Todėl laikykis tokios taisyklės: prieš treniruotę daryk 5 – 10 minučių apšilimą, kad raumenys įšiltų ir būtų pasiruošę jėgos treniruotei.
2.     Neskubėk
Didink krūvio laiką ir intensyvumą palaipsniui. Atmink: kelio, kuris turi būti nueitas per metus, negalima saugiai praeiti per 2 – 3 mėnesius.
3.     Rask globėją (trenerį)
Jei tu – naujokas ir žengi pirmuosius žingsnius fitnese, kultūrizme, pradėk sportuoti su treneriu, kuris parodys, kaip taisyklingai atlikti pratimus ir kompetentingai padės sudaryti gerą treniruočių programą.
4.     Stebėk save
Viską darai teisingai, bet po kiekvienos treniruotės jauti sąnarių skausmus? Ar, galbūt, tave persekioja traumos (patempimai, išnirimai)? Tikėtina, kad tai susiję su įgimtu jungiamojo audinio silpnumu, dėl kurio sąnariai būna per daug lankstūs (hipermobilūs).
5.     Skaičiuok
Yra geras būdas greitai ir patikimai patikrinti sąnarių jungiamojo aparato stiprumą ir patvirtinti jų hipermobilumą. Patikrink šiuos 5 požymius ir suskaičiuok balų sumą (maksimaliai - 9):
Mažasis plaštakos pirštas gali atsilenkti atgal daugiau, kaip 90° (1 balas už kiekvieną ranką).
Gali priglausti nykštį prie vidinės dilbio pusės (1 balas už kiekvieną ranką).
Tavo alkūnės gali išsilenkti atgal daugiau, negu 10° (1 balas už kiekvieną ranką).
Keliai lengvai atsilenkia atgal daugiau, negu 10° (1 balas už kiekvieną koją).
Pasilenkęs į priekį, lengvai palieti delnais grindis visiškai tiesiomis kojomis (1 balas).
6.     Spręsk problemą
Jei balų skaičius – 4 ir daugiau, tavo sąnariai yra hipermobilūs ir reikalingas individualus požiūris sportuojant.
 
Štai keli patarimai:
Naudok elastingą trikotažą – ortezus (Ortezas (angl. orthose ar orthosis, iš ortho 'tiesus'), kitaip dar įtvaras – įtaisas, kuris iš kūno išorės pritvirtinamas prie kūno dalies ir ją sutvirtina, pagerina jos funkcijas, palengvina ligos ar sužeidimo pasireiškimus padėdamas atraminei judėjimo sistemai). Jie apribos sąnarių lankstumą. Tokius įtaisus galima parinkti ortopedijos salone arba pas gydytoją ortopedą.
 
Stiprink raumenis aplink skaudantį (jautrų) sąnarį izometriniais pratimais, kurių išskirtinė savybė – kad raumenys įtempiami, nekeičiant jų ilgio (fiksuotas įtempimas).
 
Pagerink savo medžiagų apykaitą maistu (galima ir priedais), kuris turi vitamino C, miltų polisacharidų (sudėtingų angliavandenių), mikroelementų (vario, cinko, magnio).
Parengė  S. Jusius  ir I. Opriško

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti